Megosztás:

Összefoglaló a hétvége sporteseményeiről

FUTBALL

NBI

Újpesti pontcsenés Szombathelyről, és győzelemmel adózott Simon Tibor halálának tizedik évfordulóján a Fradi az OTP Bank Liga huszonötödik fordulójában.

A Haladás az Újpestet látta vendégül. A szombathelyiek meg is szerezték a vezetést a tizenharmadik percben Kenesei Krisztián góljával. Ezt követően átengedték a területet jó házigazda módjára az Újpestnek. A vendégek így is csak a nyolcvanadik percben tudtak egyenlíteni a csereként beálló Balogh Balázs találatával. A találkozó krónikájához az is hozzátartozik, hogy a lefújás előtt Rajczi Péter a kiállítás sorsára jutott.

A tavaszi idényre egyre egységesebbé váló Kecskemét a Fradihoz látogatott. A házigazdák azonban egy izgalmas mérkőzésen otthon tartották a három pontot. Már az első félidőben két gólos előnyt szereztek a hazaiak. Sikerült azonban szépítenie a Kecskemétnek, de Petár kiállítása megtörte a csapat lendületét.

DVSC TEVA – Kaposvári Rákóczi: 3:0

A tabellát a Debrecen vezeti a Győr és a Videoton előtt.

NÉMETORSZÁG

Bár Ribéry győzelemhez segítette csapatát, a bajnoki cím a Dortmundé marad tette biztossá a Bundesliga harminckettedik fordulója.

A Bayern München idegenben lépett pályára a Werder Bremen otthonában. A mérkőzésen a francia csatár Frank Ribéry kilencvenegyedik percben szerzett góljával diadalmaskodtak a bajorok.

A Borussia Dortmund a Borussia Mönchengladbachot fogadta. Jürgen Klopp tanítványai Perisic és Kagava góljaival győztek, s védték meg a bajnoki címüket, miután behozhatatlanra növelték előnyüket az őket üldöző Bayernnel szemben.

HSV Hannover – Freiburg: 0:0

A tabellát a Dortmund vezeti a Bayern München és a Shalke előtt.

ANGLIA

Ismét jól védekezett és a szerencse is Chelsea mellett állt, Buzsákyék jobbak voltak a Tottenhamnél is a Premier League harmincötödik fordulójában.

A harmadik helyének megtartásáért küzdő Arsenal a hatodik helyen tanyázó, hét közben a BL-ben a Barcelonát megverő Chelsea-t fogadta a londoni rangadón. A hazaiak egy kapufát és egy keresztlécet tudtak elérni, a vendégek még ennyit sem, így gól nélküli döntetlennel zárult a gigászok csatája.

Buzsáky Ákos együttese a Queens Park Rangers hazai pályán Adel Taarabt szabadrúgásból szerzett góljával legyőzte a Tottenham csapatát. A magyar légiós a nyolcvanadik percben csereként lépett pályára, a győztes gól szerzőjét a bíró a hetvennyolcadik percben idő előtt küldte zuhanyozni.

Wolverhampton – Manchester City: 0:2

A tabellát a Manchester United vezeti a Manchester City és a Arsenal előtt.

OLASZORSZÁG

Kiütéses parmai siker, sima Napoli győzelem a Serie „A” harmincnegyedik fordulójában.

A Parma a Cagliarit fogadta és magabiztosa otthon is tartotta a három pontot. Giovinca találatával már a huszonnegyedik percben megszerezték a vezetést. Az előnyt a második félidőben még növelték, a hetvenharmadik és a kilencvenedik percben két büntető gólra váltásával.

A Novarra a Napoli otthonában vendégszerepelt. A Napoli már az első félidőben rövidre zárta a meccs végkimenetelének kérdését Cavani és Cannavaro góljaival.

Juventus – AS Roma: 20 ó. 45

A tabellát a Milan vezeti a Juventus és a Lazio előtt.

SPANYOLORSZÁG

Közel került a bajnoki címhez a Real a La Liga harmincötödik fordulójában.

Az újabb el classicora a Camp Nouban került sor . A blancók Khedira szemfülessége révén szerezték meg a vezetést, és bár a csereként beálló Alexis Sanchez egyenlíteni tudott, Cristiano Ronaldo góljával kétséget sem hagyott afelől, hogy győzni jött a Real ezen az estén, ami ezzel a góllal sikerült is a fővárosi klubnak. A Camp Nouban diadalmaskodni 2007 után tudtak újra a balncók. José Mourinho csapata a bajnoki cím megszerzéséhez is közel került, mivel négy fordulóval a szezon vége előtt a Real előnye hét pont a katalánokkal szemben.

Osasuan – Málaga: hétfő 21 ó.

A tabellát a Real Madrid vezeti a Barcelona és a Valencia előtt.

KÉZILABDA

Óriási küzdelemben dőlt el a bronz sorsa a Magyar Kupában.

A Vác női kézilabda-csapata 29-26-ra nyerte meg a Magyar Kupa bronz mérkőzését a Siófok ellen.

Az első félidőben a Balaton-partiak magabiztos játékuknak köszönhetően megérdemelten vezettek 15-12-re.

A folytatásban is úgy tűnt, hogy a Siófoké lesz a bronzérem, ezt azonban a váci-lányok másképp gondolták. A játékuk feljavult támadásban és védekezésben egyaránt, és ennek köszönhetően az ötvenötödik percben át is vették a vezetést. A végjáték Tápaiéknak jött össze jobban, így a Vác 29-26-ra behúzta a meccset.

A döntőben a hazai pályán játszó Győr ellenfele a Békéscsaba volt, és a csata vége megsemmisítő 42-22 győri diadal lett. A találkozón minden Győr játékos betalált. Ezzel zsinórban nyolcadszor nyerte meg az ETO a Magyar Kupa küzdelmeit. Összesítésben azonban még a Ferencváros és a Vasas vezet mindkét fővárosi együttes tizenegy-tizenegy alkalommal szerezett aranyérmet a Magyar Kupában.

EREDMÉNY NŐI KÉZILABDA MAGYAR KUPA

Bronz mérkőzés :

Váci NKSE – Siófok KC-Galerius Fürdő 29-26 (12-15)

Döntő:

Győri Audi ETO – Budapest Bank-Békéscsaba ENKSE 42-22 (22-10)

ÖKÖLVÍVÁS

Csalódott, de a teljesítménnyel elégedett az ökölvívó kapitány.

A Törökországba utazó hét fős csapatból hiába jutott be két magyar Kalucza Norbert (52 kg), és Bernáth István (plusz 91 kg) a legjobb négy közé, ez is kevésnek bizonyult a londoni szereplés megszerzéséhez. A legközelebb Kalucza érezhette magát a célhoz, akinek az elvesztett elődöntő után is maradt esélye. Az őt legyőző hazai környezetben versenyző Eker Seluck azonban kikapott a fináléban, így hiába a bronz a másik elődöntő veszteséé lett az 52 kilósok kvótája.

Balzsay a hajrában védte meg az övét.

Balzsay Károly megvédte a Boksz Világszövetség (WBA) nagyközépsúlyú világbajnoki övét, miután szombat éjjel technikai KO-val legyőzte kazah származású, de német színekben versenyző ellenfelét Ditmri Sartisont.

A magyar bokszoló a nagyon izgalmas, kiegyensúlyozott mérkőzés utolsó menetének utolsó percében vitte be a döntőnek bizonyuló találatokat, így huszonhetedik mérkőzésén huszonötödik győzelmét aratta.

JÉGKORONG

Vereséggel zártunk, de meg van a harmadik hely.

A magyar jégkorong-válogatott 5-4-re kikapott a divízió I-es Vb-n a britektől, ennek ellenére harmadikként zárta a tornát.

A kezdés után nem sokkal hátrányba kerültünk, ellenfelünk a debütáló Budait avatta fel. Ekkor a mieink magasabb fokozatra kapcsoltak és Vas Márton, valamint Kovács Csaba is eredményes volt. Majd jöttek az ijedtség percei Magosit kellett ápolni, aki egy ütközés után sérült meg. A játékrész végén emberhátrányba kerültünk, és a britek kiegyenlítettek.

Két perc telet el a második harmadból, amikor ismét vezettünk, Sofron értékesített egy büntetőt. A harmad vége előtt az ellenfeleink egalizálta, a mieink Mihály Árpád révén ismét magukhoz ragadták az előnyt. Ez azonban nem tartott sokáig az életükért harcoló britek újra egyenlítettek Clark előbb Budait találta el a koronggal, majd az ismétlést már a hálóba juttatta.

A fordulás után azonban már többször hibázott a magyar csapat, de a vesztüket egy büntető jelentette, amit Down váltott gólra.

EREDMÉNY DIVÍZIÓ I-ES VILÁGBAJNOKSÁG 5. FORDULÓ

Magyarország-Nagy-Britannia 4-5 (2-2, 2-2, 0-1)

FORMA 1

Vettel feltámadt Bahreinben.

Button, Alonso és Rosberg hármasához a negyedik futam után csatlakozott Sebastian Vettel, aki Raikönen és Grosjean előtt nyerte meg a Bahreini nagydíjat.

A poros pályán is ellépett a rajt után pole-ból induló Vettel. Mögötte csata dúlt, melynek főhősei a középmezőnyből felkapaszkodó Lotus-Ranault-k voltak. Grosjean néhány kör alatt a második helyre lépett előre, és csapattársa Raikönen is gyorsan megérkezett mögé a lágy gumikon.

A McLareneknek nem igazán jött össze a verseny, sorozatos hibáik miatt beleszürkültek a mezőnybe.

A táv második felétől Raikönen megpróbálta utolérni Vettelt, őket Grosjean követte, majd Mark Webber és a kezdeti csúszkálás után magához térő Jenson Button következett. A hajrában Vettel el tudott szakadni az őt üldöző Raikönentől. Bár a csapat véleménye is az volt, hogy a finn el tudja csípni a RedBullt, de hat körrel a vége előtt elfogyott a Lotus tapadása, és lassulni kezdett. Button eközben felzárkózott tágabb élmezőnyre, ám egy bal hátsó defekt véget is vetett a reményeinek. Eközben az élen stabilizálódott a helyzet, Raikönek nem erőltette tovább az előzést, mögötte Grosjean is behozta a másik Lotust. Nico Rosberg az utolsó üzemanyag cseppekkel gurult be az ötödik helyen Webber mögött.